Pazartesi, Temmuz 07, 2014

Kuş Banyosu

fotoGeçtiğimiz yıllarda Samanpazarı'nda  gezerken bir kuş suluğu görmüştüm. Taştan yapılmış. Durup hayran hayran bakmıştım, sonra da eve dönünce neden almadım, neden sormadım fiyatını diye pişman olmuştum. Hala duruyor mu acaba yerinde ? 
Şimdi de bahçeye bir kuş banyosu hayali içindeyim. Bakalım gerçekleşecek mi bu hayalim. İnternette gördüğüm her banyoya zevkle bakıyorum. Bakın nasıl güzelleri var, sizlere de göstereyim.

foto
foto
foto
foto
Bunları almamız mümkün olmadığına göre, kendimiz yapsak nasıl olur derseniz, onlarda böyle olurmuş .

foto ve yapılışı
Yada böyle yapabiliriz. Biraz eğimli koymak gerekiyor. Toprak saksı satan yerlerden temin edilebilir herhalde. Bizim bahçede kuşların yıkanacağı bir sürü yer olmasına rağmen yine de gözüm bu kuş banyolarında nedense.

fotoPazar, Temmuz 06, 2014

İftar Menüsü

Bendeniz orucu başlamadan  bitirmiş bir kul olarak yine de iftar sofrası peşindeyim. Göz doymuyor. Orucun ilk günü fenalaşınca ara vermek zorunda kaldım. Tekrar deneyeceğim inşallah, olmadı kış aylarında telafi edeyim diyorum. Hayırlısı Allah'tan. Sağlık önemli malum. Hele ki benim gibi yaşlı bir kadın için. Ruhum yaşlandı benim yaa. Napcaz şimdi, netcez şimdi.. Bak bu  sözler bile nostalcik kaldı artık. İftar sofrası olmasa bile evde yemek pişmek zorunda ve ne pişecek derdi malum. Arkadaşların bloglarını dolaşırken ne pişireceğimi de buldum. Kendime notlar olarak ve ayrıca bu güzel blogları tanıyın diye ve ayrıca bu güzel tarifleri görün diye bu yazıyı hazırladım. 

Oruç tutan arkadaşlarımı can_ı gönülden tebrik ediyorum. Zaman çok uzun. Allah sabrını versin, kabul etsin ve hayırlısı ile bayramı karşılasınlar. Hoş biz oruç tutmayanlar bayramı daha bir şevkle karşılar her zaman. Olsun be son moda tabirle  "bizimde kalbimiz temiz " Arabaşı çorbası... Şahane lezzet. Anacığımın yaptığı şahane çorba. Bu tarifi de görünce, yapılası ve içilesi oldu en kısa sürede. Üstelikte üşütmüşüm sanırım . Hapşuruk, boğaz ağrısı, mide bulantısı gibi bişiler bişiler var üzerimde bugün. Olsa iyi gider ama bugün yapamam, halim yok.

Hafif Mutfak Tarif için TIKLAYINIZ

İslim kebabı _ Patlıcan Bohçası  Görüntü muhteşem , tarif mükemmel. Evdekiler de sever, yapın gari, yiyin gari.

Lezzetli Sanatlar Tarif için TIKLAYINIZ


Zeytinyağlı Yerelması.. Bunu gördüm canım istedi  ama yerelması yok ki şimdi. Napcaz şimdi. Başka bir zeytinyağlı bulmak lazım menüye. Artık ya fasulye ya barbunya yapıcaz napalım. Bu tarif köşede bekleyebilir zamanı gelene kadar.

Hafif Mutfak Tarif için TIKLAYINIZ

Çiğ Kabak Salatası.... Bunu ilk kez gördüm. Sunum şahane. Denenecekler listesinde yer aldı hemen.

Anne Eli Gibi Tarif için TIKLAYINIZ
Revani .. Bir türlü yapmayı beceremediğim tatlıyı bir de bu tarfiten denemeye karar vermiş bulunuyorum. Kolay gelsin.

Aylinle Yemek Vakti Tarif İçin TIKLAYINIZ
Fotoğraflar ve bu güzel tarifler için Hafif  Mutfağa  , Anne Eli Gibi Reyhan'a  ,Aylin'le yemek vakti 'ne veee Lezzetli Sanatlar 'a teşekkürler.

Salı, Temmuz 01, 2014

Geçen yıl bugün

Facebook'un "bugün" diye bir uygulaması var. Ona tıkladığınız zaman haber akışında, sizin ve arkadaşlarınızın  geçen yıl bugün neler paylaştığınızı gösteriyor. Az önce tıklayınca geçen yıl bugün face'de bloga yazdığım bu yazımı paylaşmışım. Tekrardan zarar gelmez faydası bile olur diyerek sizi o günkü yazıyı okumaya davet ediyorum. Bir konu mankeni de paylaşayım da sayfa bomboş görünmesin.

Foto : Füsun T.

                                                             YAZIYI OKUMAK İÇİN TIKTIK

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...