Cumartesi, Nisan 18, 2015

Giovanni MarradiDün keşfettim ben. Oysa o keşfedileli yıllar olmuş. Bazen kaçırdığım müzisyenlere hayıflanıyorum, bazen de geçte olsa dinledim, kulağımın pası gitti diye seviniyorum.

1955 doğumlu besteci,piyanist ve aranjör  Giovanni Marradi. Beş yaşında piyano çalmaya başlamış. Ve şimdi 21.nci yüzyılın en başarılı , expressionist piyanistlerinden biri. Marradi eğitimine sekiz yaşında Rus konservatuarı'nda başlamış ve büyüyünce de hedeflerine ulaşmak için ABD'ye gitmiş. Las Vegas'ta Frank Sinatra ile tanışmış , dostlukları Sinatra'nın ölümüne kadar devam etmiş. Yetenekleri müzikle sınırlı değil. Aynı zamanda iyi bir illüstratör. Bir çok ödülü var. Şimdilerde çalışmalarına devam ederken bir yandan da öğrenci yetiştiriyor.

Ben sizinle tanıştırmak için bir kaç parça seçtim ama çok zorlandım. Bakalım benim kadar sevecek misiniz yorumlarını? Rakamların üzerine tıklayınız.


Giovanni Marradi  web sayfası

Cd'leri Amazon'da mevcut.Hava nefis, evde oturup müzik dinleyeceğinizi pek düşünmüyorum ama benim gibi hafta sonu trafik keşmekeşinden dolayı sokağa çıkmayıp, evde vakit geçiren gruptaysanız, belki okuduğunuz kitaba yada hobinize eşlik eder bu güzel müzikler. Keyfiniz bol olsun.
**iki müziğin birbirine karışmaması için, size zahmet hemen sağ sütundaki radyoyu kapatın :)

6 yorum:

 1. Hiç yorum olmaması müziğe ne kadar uzak olduğumuzun aynası.Yazık...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Herkes yorum yapmayı sevmiyor , belki ondandır. Ve artık bir yorumu var :)

   Sil
 2. Harika. Tanıştırdığınız için teşekkürler

  YanıtlayınSil

İki Kum Tanesi , zaman ayırıp okuduğunuz ve yorumda bulunduğunuz için teşekkür eder.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...