Pazartesi, Haziran 16, 2014

Şarkılardan fal tuttum

Bazen, sık sık ,  yok yok bazen, yok yok arada bir kafama takılan, içinden çıkamadığım sorular olur. Cevabını bilemem. İşte o zaman yoldan geçen arabalarla oyun oynarım. Üçüncü araba beyazsa durum olumlu, gri ise fena değil ,  siyahsa durum berbat gibi. Beyaz çıktığı zamanda sevinirim deli gibi. Harbi delilik yaptığım. O soru neticelendiğinde ise aklımda yoktur bile ne renk araba çıktığı, ama yine de oynarım bu oyunu.

Bazen, sık sık, evet evet sık sık da şarkılardan fal tutarım. Yok, tutardım epeydir tutmuyorum. Yani artık ara sıra tutuyorum. "Gençlik başımda duman, ilk aşkım ilk heyecan" iken tuttuğum zaman ki kadar leziz ve sık değil artık. Çünkü ilk aşk yılları her zaman bir başka değil midir. Yaşadığının ne olduğunu bilmeden, körü körüne, gözün kapalı sevdiğin yıllar. Sevildiğini duymadığın ama hissettiğin zaman ne yapacaksın ? Acaba gerçekten seviyor mu diye şarkılardan fal tutacaksın elbette. Sonra da bıcır bıcır liseli kızlar topluluğuyla " seviyor galiba " diye kıkırdayacaksın. Şimdilerde tutulan  şarkı fallarında çıkanlar , benim lise yıllarımdakine göre bir hayli gelişti tabii. O zamanlar gizli bir müstehcenlik varken , şimdi aleniyet var, fark da bu. O zaman "evet evet seviyor galiba beni" derken, şimdi çıkan şarkılar sonucunda ne kadar arzulandığını anlaman daha kolay oluyor. Tarkan ve Nazan Öncel'in düetinde olduğu gibi. " sarıl bana sıkı tutun öyle gidelim, deli deli sevişelim ölüp bitelim "  Bir de garip şarkılar var ki aman dikkat .! Onlarla fal tutmak riskli biraz.

Dün babalar günü sebebi ile aile fertleri çoluk çombak bahçede toplandık. Bir ara , radyoda oyun havamsı bir şarkı bulup oynamaya başladı bizim takım bir anda. Maksat muhabbet olsun, gönüller neşe dolsun. Şarkıda ,son yıllarda moda olan Ankara havası şarkılardan . Sözlere dikkat bile etmeden, şıkır şıkır oynarken, bir ara benim kulak sözlere kayıverdi.  Şarkı tutarken temkinli olmakta fayda var bugünlerde. Her çalan müzikle fal tutmamak lazım. Uyarırım.!!
İşte size bizim takımın şıkır şıkır döktürüp eğlendiği  şarkının sözleri.

uzunca zamandır görmeyeli seni
bir başka kadın, bir hoş olmuşsun
kollarıma alıp sarmayalı seni
beyaz peynir gibiydin kaşar olmuşsun.

                                                                                                                 16.06.2014, Ankara
                                                                                                                   

2 yorum:

  1. ahaahhaha:) ben de tatarım şarkılarda fal eğlenceli oluyor

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. :)) bence de çok eğlenceli ve bazen insana umut bile verebiliyor :)

      Sil

İki Kum Tanesi , zaman ayırıp okuduğunuz ve yorumda bulunduğunuz için teşekkür eder.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...