Pazar, Temmuz 06, 2014

İftar Menüsü

Bendeniz orucu başlamadan  bitirmiş bir kul olarak yine de iftar sofrası peşindeyim. Göz doymuyor. Orucun ilk günü fenalaşınca ara vermek zorunda kaldım. Tekrar deneyeceğim inşallah, olmadı kış aylarında telafi edeyim diyorum. Hayırlısı Allah'tan. Sağlık önemli malum. Hele ki benim gibi yaşlı bir kadın için. Ruhum yaşlandı benim yaa. Napcaz şimdi, netcez şimdi.. Bak bu  sözler bile nostalcik kaldı artık. İftar sofrası olmasa bile evde yemek pişmek zorunda ve ne pişecek derdi malum. Arkadaşların bloglarını dolaşırken ne pişireceğimi de buldum. Kendime notlar olarak ve ayrıca bu güzel blogları tanıyın diye ve ayrıca bu güzel tarifleri görün diye bu yazıyı hazırladım. 

Oruç tutan arkadaşlarımı can_ı gönülden tebrik ediyorum. Zaman çok uzun. Allah sabrını versin, kabul etsin ve hayırlısı ile bayramı karşılasınlar. Hoş biz oruç tutmayanlar bayramı daha bir şevkle karşılar her zaman. Olsun be son moda tabirle  "bizimde kalbimiz temiz " Arabaşı çorbası... Şahane lezzet. Anacığımın yaptığı şahane çorba. Bu tarifi de görünce, yapılası ve içilesi oldu en kısa sürede. Üstelikte üşütmüşüm sanırım . Hapşuruk, boğaz ağrısı, mide bulantısı gibi bişiler bişiler var üzerimde bugün. Olsa iyi gider ama bugün yapamam, halim yok.

Hafif Mutfak Tarif için TIKLAYINIZ

İslim kebabı _ Patlıcan Bohçası  Görüntü muhteşem , tarif mükemmel. Evdekiler de sever, yapın gari, yiyin gari.

Lezzetli Sanatlar Tarif için TIKLAYINIZ


Zeytinyağlı Yerelması.. Bunu gördüm canım istedi  ama yerelması yok ki şimdi. Napcaz şimdi. Başka bir zeytinyağlı bulmak lazım menüye. Artık ya fasulye ya barbunya yapıcaz napalım. Bu tarif köşede bekleyebilir zamanı gelene kadar.

Hafif Mutfak Tarif için TIKLAYINIZ

Çiğ Kabak Salatası.... Bunu ilk kez gördüm. Sunum şahane. Denenecekler listesinde yer aldı hemen.

Anne Eli Gibi Tarif için TIKLAYINIZ
Revani .. Bir türlü yapmayı beceremediğim tatlıyı bir de bu tarfiten denemeye karar vermiş bulunuyorum. Kolay gelsin.

Aylinle Yemek Vakti Tarif İçin TIKLAYINIZ
Fotoğraflar ve bu güzel tarifler için Hafif  Mutfağa  , Anne Eli Gibi Reyhan'a  ,Aylin'le yemek vakti 'ne veee Lezzetli Sanatlar 'a teşekkürler.

1 yorum:

  1. Füsuncum hayırlı Ramazanlar demek için ığradım ve muhteşem bir menü ile karşılaştım. Bir de İslim kebabı tarifimi de görünce çok mutlu oldum; hem beğenmene hem de yayınlamana. Oruçu tutamasan da aynı ruhu yaşaman bizlerle paylaşman çok güzel. Seni çok seviyor ; bereketli sofralar ve hayırlı Ramazanlar dilerim, Pırıl.

    YanıtlaSil

İki Kum Tanesi , zaman ayırıp okuduğunuz ve yorumda bulunduğunuz için teşekkür eder.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...