Pazar, Kasım 08, 2015

Saat kaç ?

belki benim kağıt param, bir şekilde döne dolaşa senin cebine girmiştir


Ahmet Hamdi Tanpınar 'ın , Saatleri ayarlama enstitüsü adlı kitabı geldi aklıma sabah sabah. Çünkü; uyandığımda saatin kaç olduğunu tam olarak bilemiyordum ve ayarım bozulmuştu. Cep telefonum başka, bilgisayarım başka, evdeki saatler başka... Saatleri ayarlarken benim ayarım bozuldu. O yüzden hem kendim , hemde benim gibi acaba saat kaç diyenler için blogun sağ sütununa saat ekledim. Saat hakkında sorunu olmayanları bi çırpıda tebrik ediyorum. Kitaba gelince ; ben okumadım, fakat kısa bir özetini okudum az önce. Okumak isterseniz TIKTIK . 

Saatler ayarlandığına göre, sıra ruhumuzun ayarlanmasında. Bu sabahı ben , canım Arzum'un (Kuzen ) bana hediye ettiği MFÖ cd'si ile başlattım. Üç cd'li müzik setimi sonunda yaptırdım. Çok mutluyum. Üç gözü de doldurup, bilgisayarın başına oturdum. Sizde benimle MFÖ dinleyeceksiniz bugün. Neler seçtim sürpriz olsun. Benim; ruhum da, saatim de  ayarlandı, umarım sizinkinin ayarı yerindedir, değilse de bu şarkılar yerine getirmiştir. 
Üstüne  bir de gülücük iyi gitmez mi ? Acılar gibi gülümsemeler de paylaşılmalı. En güzeli de hayatı paylaşabilmek. Kavgasız, gürültüsüz, hep aşkla.

6 yorum:

 1. hah haaa garfieeeld :)

  YanıtlaSil
 2. (Bu yazı yorum değildir. Bu yazı özel bir rica, özel bir dilektir.)
  34 yıl önce yazdığım ve Milliyet’in Karacan adına düzenlediği yarışmada mansiyon ödülü kazanan “Atatürkçü Düşünce Üzerine Bir Deneme” adlı eserimizi sizlerin değerli yorumlarıyla geliştirmek ve güncelleştirmek istiyorum.

  Birçokları Atatürkçü düşünceyi kendilerine göre yorumlarken birçokları da Atatürkçü düşünceyi yozlaştırmaya çalışıyor. Maalesef bu bilinçsizliklere, düzeysizliklere seyirci kalınıyor...
  Yıllarca öğretmenlik yapmış biri olarak seyirci kalmak üzüyor beni. Onun için karınca kadarınca bu konularda katkı sağlamaya çalışmak geldi içimden.
  Haftada bir kez olmak üzere toplam 12 hafta eserimden sayfalar yayınlamaya çalışacağım. Bu yazıları elekten geçirip yorumlarsanız eserimizi geliştirmeye sizlerin de değerli katkıları olacaktır.
  Teşekkürlerimle.
  Sabahattin Gencal (Emekli öğretmen)
  http://sabahattinnur.blogspot.com.tr/?zx=70cb33fd5ea16335

  YanıtlaSil
 3. saat deyince benim de aklıma haldun taner gelir.okudukça gülümserim o öyküsünü okudukça.Onikiye on var diye bir adı vardı yanlış hatırlamıyorsam.bulursan okumanı öneririm.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Onikiye bir var ", adı buymuş, bakıcam ilk fırsatta . Teşekkür ederim :)

   Sil
  2. şükran. yorum kutusunu değiştirseneeee yapamıyoruum

   Sil

İki Kum Tanesi , zaman ayırıp okuduğunuz ve yorumda bulunduğunuz için teşekkür eder.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...