Pazar, Ağustos 19, 2018

GünaydınSevdiğiniz insanlardan gelen "günaydın" ve "iyi geceler " mesajları, serotonin seviyemizi artıyor ve böylelikle mutlu olmamıza  yardımcı oluyormuş. Ben de bu yazıya gülümseyen bir yüzle,  günaydın başlığı ile  başlamak istedim ama günün hangi saatinde okuyacaksınız  acaba ?. O yüzden hepinize benden, yürekten bir "merhaba" olsun. Aklıma  "merhaba dünyalı biz dostuz" klişe cümlesi geldi böyle yazınca.  İnanabilir miyiz dersiniz, karşımıza  bir uzaylı çıksa ve bize dost olduğunu söylese ? Ama inanın ben dostça ve sevgiyle sundum size "merhaba"mı.

Şimdi söyleyeceğim şeye ise inanacaksınız , Bodrum'a yolculuk yapan bir arkadaşım,  mola verdiği tesiste  yiyecek kuyruğunu aşıp bir şey alamamış. Yemekten vazgeçip yola devam etmişler. Bodrum'da marketlerde yiyecek stokları azalmış. Raflarda  tek tük ürün varmış. Migros günde üç kez rafları dolduruyormuş.  Gecelere akan dostların instagram görüntülerine baktım da dün, dans ederken elleri kolları birbirine çarpıyor. Metrekareye kaç kişi düşüyor şu an acaba ? Berna Laçin bir yazısında , yiyecek stoğunu yapıp, tatilciler gidene kadar eve kapanacağını yazıyordu. Bodrum'da sürekli yaşayanlar için zor bir dokuz gün. Allah yardımcıları olsun. Ankara ise bomboş, bütün yiyecekler bizim , yollar bizim , sessizlik hakim sokaklara. Huzurlu yani. Tatilcilere iyi tatiller, bol bol fotoğraf paylaşın , bizde güzellikleri keşfedelim sizinle. 


Fotoğraf deyince aklıma geldi, fotoğraf sanatçısı Irenaeus Herok 'un bir fotoğrafı çok hoşuma gitti. Görün istedim. Takip etmek isterseniz  İNSTAGRAM   ve  http://www.iherok.com/

IRENAEUS HEROK

Azalan ağaçlar gibi,  sperm sayıları da yüzde elli azalmış. Yok olan doğaya eş olarak, yok olan üreme. Gelecek elli yılda sperm hücrelerinin tamamen yok olacağına dair bilimsel çalışmalar var diyorlar. Rahmetli anneannem eski kitaplardan okuduğu şeyleri aktarırdı bize ve kıyamete yakın  erkek çocuk doğmayacağını söylerdi. Acaba bu söylediği ile yapılan bilimsel çalışmalara bir gönderme yapabilir miyiz ?. Acaba asıl söylemek istediği bu muydu? Üremenin bitmesi.  Sperm sayısının azalmasının bir sürü sebebi var tıbbi olarak, ben ise bir başka sebep söyleyeceğim, tamamen kendi görüşüm. Korumacı anneler ve erkeği kendileri ile eşitlemeye çalışan eşler dolayısı ile erkek çocuklar/erkekler hormonal özelliklerini kaybediyor gibi geliyor bana. Kadın _ Erkek fazla birbirine benzemeye başladı yeni kuşakta deyip noktalıyorum.  Neticede sohbet ediyoruz şuracıkta ama fazla da  ahkam kesmeyeyim bilmediğim konuda.

Eskiden Pazar Şarkıları diye yayınlar yapardım. Bir yavaşlama dönemi yaşıyorum sanırım. Eskisi kadar ilgilenemiyorum pek çok şeyle. Bir de yaz ayları o kadar hızlı ve dışarıda geçiyor ki, zaman yetmiyor. Şuracığa bir Pazar müziği iliştiriyorum. Bir soundtrack . Besteci  Abel Korzeniowski . Film; yönetmenliğini Madonna'nın yaptığı W.E.  Ben filmi izlemedim. İzleyen varsa fikrini alırım. Müziği ise takip ettiğim bir instagram üyesinde duyup sevdim ve listeme ekledim.

W. / E. Soundtrack - 01 - Charms - Abel Korzeniowski


İyi pazarlar, huzurlu tatiller ve iyi bayramlar dilerim okuyan herkese.
8 yorum:

 1. Öyle vıcık vıcık tatil yerlerini hiç sevmiyorum, evde otururum en güzeli:)
  Erkek çocuklarıyla ilgili söylediklerine katılıyorum. En büyük etken bence günümüzdeki beslenme, diğeri de bu yazdıkların olabilir.
  Sana da öncelikle iyi pazarlar ve iyi bayramlar... Sevdiklerinle nice bayramlara:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalabalıktan çıkıp bir başka kalabalıkta dinlenmeye çalışmak yeni modamız :)
   Ben de sana huzurlu nice bayramlar dilerim ailenle Semicim <3

   Sil
 2. ay ne güzeel bayramda şehirde olmak. tadını çıkarmaaaak :)

  YanıtlaSil
 3. Öncelikle Merhaba...:))..Şehrinin kalabalıklığından şikayet edenlerin, böyle kalabalık günlerde tatil yörelerine gitmesine hiç anlam veremiyorum. Hani İstanbul çok kalabalıktı, trafik vardı, ya bundan kaçtığın Bodrum. Konuyu sosyologlara havale ediyorum. Erkek genç ebeveyni olarak da biraz endişelendim doğrusu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :) Böyle garip bir akım oluştu işte, belki de kalabalıkları seviyorlar farkında değiller. Olabilir yani. İstatistikler endişe gerektiriyor ama bizim endişelenmemiz neye yarayacak, o yüzden sükuneti korumakta fayda var :)
   Değer verip okuduğunuz ve yorum yaptığınız için teşekkür ederim.

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Bari bugünün sevabı da bu olsun, yorumunuzu yayınlayım :)))

   Sil

İki Kum Tanesi , zaman ayırıp okuduğunuz ve yorumda bulunduğunuz için teşekkür eder.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...