Pazar, Temmuz 29, 2012

Pazar şarkısı

Yıllar önce Atakule'de West Müzik adlı kitap ve müzikevi olan  bir mağaza vardı. Sahibi Atilla bey bir çok müzik türü ve şarkıcıyı öğrenmeme sebep olmuştur.  Her uğradığımda bana önerilerde bulunurdu. Sayesinde çok güzel arşivlik kasetlerim ve cd lerim oldu. İşte onlardan birisi bugünün pazar şarkısında yer alacak. 
foto:Füsun T.
foto:Füsun T.
Andrea Bocelli. İtalyan şarkıcı, besteci ve müzik yapımcısı. Dünyanın en iyi üç tenorundan birisi olarak biliniyor. Birinci kim derseniz bana göre Placido Domingo. Bir başka pazar şarkısında ona yer verelim. Bir başka pazar da Josê Carreras paylaşırız belki. 
Bocelli 12 yaşında görme yeteneğini kaybetmiş.  Toscana doğumlu. Toscana görselleri her zaman beni cezbetmiştir. Yanlış hatırlamıyorsam The God Father filmi de orada çekildi.  Belki bir gün görme şansım olur.
Bocelli hukuk okumuş bir süre avukatlık yapmış ama içinde hep müziğe olan aşkı galip gelmiş bir sanatçı. Çok güzel düetleri var.  Birisi  Celin Dion ile yaptığı The Prayer. Bir diğeri Sarah Brightman ile yaptığı Time to say goodbye ( Con te partirô ) . Bu şarkı ile müzik dünyasında adından söz ettirmiş Bocelli.  Bu pazarım şarkısı bu olacak elbette. Fakat tek bir şarkıya  içim el vermediği için, Time to say goodbye'ı beğenenler belki devam ederler diye düşünerek başka şarkılarında linkini vereceğim. Hepinize keyifli bir pazar diliyorum Andrea Bocelli eşliğinde.                                                                Time to Say Goodbye

Foto:Füsun T.

                                          Besame Mucho, Somos Novios, Can't Help Falling in Love
                                                  Ve benim çok sevdiğim bir başka eser
                                                                       Caruso


4 yorum:

 1. Andrea,carreras ve pavarotti üçününde severim.
  Bestecilerden en çok ise Bizzet
  özellikle CARMEN
  Time To So goodbye ı bayıla bayıla dinledim..Sarah Brightman ın düetleri hep mi böyle güzel oluyor...

  caruso dedin ya tüylerimi diken diken ettin ..ben Caruso yu Luciano Pavarotti,den dinlemiştim...sanırım bir pazar konseriydi...bu günün pazar şarkısı pazar konseri tatında olmuş...

  sana bir tavsiyede bulunacağım bildiğini umsamda

  http://www.youtube.com/watch?v=rsvVzAn_qlI

  sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pavarotti benim için eh işte :) Diğer ikisini daha çok seviyorum. Caruso güzellll. Dur şimdi bende pavarottiden bi dinleyim bakayım.
   Önerdiğin şarkıyı bilmiyorum. Kulağıma tanıdık ama ben başka birinden dinledim sanırım. Güzeldi, teşekkür ederim.

   Sil
 2. heeey burda sölediğin herşey güzel ve pek severim.
  koleksiyonun güzel belli.
  tenorlar.
  boçelli.
  bi de bak orkestra ve şef de önemli di mi.
  bak burda loren matzel var.
  şeflere ve orkestralara çok dikkat ederim.
  veeee cant help fallin in love.
  iyi bi standart.

  bak çok eskilerden bir ikili var.
  dinlemediysen dinlesene.
  the carpenters.
  karen carpenter.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şefler, orkestralar .. Müzik bilgim çok fazla değil. İyi bir dinleyiciyim belki. Bir çok şarkıyı bilirim ama adlarını bilmem mesela. Bazı detayları da sizinle paylaşırken araştırıyorum ve öğreniyorum. The Carpenters. Bir şarkılarını iyi biliyormuşum ama ne şarkının adını ne de söyleyeni bilmiyormuşum. Top of the world. Diğer şarkılarını da dinledim. Sevdim, sağol Deep :) Şu anda da dinlemekteyim.

   Sil

İki Kum Tanesi , zaman ayırıp okuduğunuz ve yorumda bulunduğunuz için teşekkür eder.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...